Myśliwce kosmiczne na MIT

Taki jeden zespół z MIT przygotował i zaprezentował w zeszłym tygodniu swój prototyp „dwukierunkowego” monitora LCD. Sprzęt ten nie tylko wyświetla obraz jak zwykły monitor, ale dzięki sprytnemu systemowi kamer jest w stanie równocześnie rejestrować trójwymiarowe gesty wykonywane przed ekranem. Po dodaniu odpowiedniego oprogramowania mamy możliwość „poruszania” wyświetlanymi obiektami, trochę jak w filmowym Raporcie mniejszości.

http://web.media.mit.edu/~mhirsch/bidi/

Niby nic, ale w prezentacji wykorzystano trzy modele myśliwców z Gwiezdnych wojen: X-winga, TIE/ln i TIE/x1. Na nagraniu możemy obejrzeć, jak za pomocą gestów operator powiększa je i zmniejsza oraz obraca wzdłuż wybranych osi.

Myślę, że w następnej grze z serii X-wing spokojnie możemy spodziewać się zastosowania takiego rozwiązania w Tech Roomie.

Szczegóły: http://web.media.mit.edu/~mhirsch/bidi/

Prezentacja na Youtube: http://www.youtube.com/watch?v=kXuxK6IeQfo

Reakcja Lucasfilm Inquisition: jeszcze nieznana.

2 uwagi do wpisu “Myśliwce kosmiczne na MIT

 1. Kyle

  „…w następnej grze z serii X-wing…” <- och chciało by się. Niestety dzisiejsze społeczeństwo nie połknie prawdziwego symulatora, a LA nie wyda czegoś, w co zagra może 10% fanów. Ale marzenia zawsze trzeba mieć. :)

  Z takich bajerków, bardziej by się przydało sterowanie kamerą za pomocą ruchów głowy i możliwość podłączenia pedałów jako kontrolera obrotu w poziomie.

  Do Tech Rooma się nadaje, ale jako kontroler gry nie bardzo. Rozumiem, że to dopiero prototyp, ale czasami nie łapie poprawnie komendy i za dużą ma bezwładność.

  1. Ven

   „Z takich bajerków, bardziej by się przydało sterowanie kamerą za pomocą ruchów głowy i możliwość podłączenia pedałów jako kontrolera obrotu w poziomie.”
   Masz rację, ale widzę jeden szkopuł. Obracając głowę, na przykład mocno w bok (że już o spoglądaniu przez ramię nie wspomnę) nie widziałbyś ekranu (który by Ci wyświetlał widok z boku czy tam z tyłu). Rozwiązaniem jest hełmofon, który już istnieje.
   Bardzo mnie ciekawi kwestia wykorzystania X-winga i tego konsekwencje ]:D „Nobody expects the lucasfilm inquisition!”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s