Mandalnowela travissańska, czyli Imperial Commando: 501st

Myślałem, że kupuję książkę o komandosach. Tymczasem świat się zmienił i 501st „koncentruje się na postaciach”, co znaczy, że w książce akcji bojowych jest w sumie dwie (no, może dwie i pół), a poziom rozbudowania każdej z nich jest minimalny. Większość objętości pierwszych Komandosów Imperium zajmują tradycyjne już rozważania o uroku mandaloriańskiego stylu życia, tożsamości i przynależności (głębię rozważań uzyskuje się przez kilkukrotne ich powtarzanie) i momentami zaczynałem się bać, że pod koniec sam Palpatine dowie się o wesołej gromadce Skiraty, zatęskni za braterstwem broni i przyłączy się do naszych bohaterów. A dziadek-najemnik zacznie nazywać go Palp’ika.

Poza tym Darman ma rozterki, następuje dalsze kojarzenie się par, a spod kamieni i zza krzaków wyłażą kolejne postacie i frakcje w rodzaju doklejonej na siłę mandaloriańskiej Straży Śmierci. Jakby dla równowagi nie występuje natomiast tytułowy 501 Legion, bo komandosi mają z nim wspólną jedynie nazwę.

Fabuła jest dość przewidywalna i jak zwykle farma i hodowla królików w Montanie to dla bohatera wyrok śmierci. Na dodatek nie pojawiają się na dłużej żadne fajne statki kosmiczne…

Rozczarowany-m.

Jedna uwaga do wpisu “Mandalnowela travissańska, czyli Imperial Commando: 501st

  1. Ven

    Pomimo zniechęcającej opinii, przeczytam. Traviss cośkolwiek podupadła (albo się zakochała, co by tłumaczyło te wszystkie love-story), ale trzymam kciuki za to, że może się jeszcze rozkręci (no chyba, że to nie ona napisała „Bezpośredni kontakt”, który jest u mnie na pierwszym miejscu jeśli chodzi o książki o klonach).
    Słyszałem kilka dobrych opinii o „Szturmowcach Śmierci”, ale sam nie mogę potwierdzić. No i interesująco wygląda fabuła „Rozdroży czasu” (ciężko powiedzieć czy to dobre, bo autor jakoś nie szasta talentem na prawo i lewo, mając na koncie, razem z „Rozdrożami” dwie książki…).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s