Pełzający najazd Mandalorian

Kilka ostatnich aktualizacji na Sluis Van wyraźnie wskazuje na pewien trend. Mandaloriański. (Nie ukrywam, że jest to trochę na cześć nowej frakcji w polskim fandomie bazującej od niedawna w Manda’Yaim.)

Zaczęło się od pancernika typu Keldabe, jednostki zbudowanej przez MandalMotors ale znanej głównie (a wręcz jedynie) ze składu floty niesławnego Tybera Zanna – postaci nie cieszącej się zbytnim poważaniem wśród starwarsowych purystów. Sam pancernik też zresztą wygląda trochę podejrzanie ze względu na swoją główną broń. Cóż, może z czasem uda się go oswoić.

Inny produkt MandalMotors, Scyka, jest już na Sluis od jakiegoś czasu, ale w ciągu ostatnich tygodni wzmocniły go kolejno jego wersje rozwojowe, również z SW: Galaxies: Dunelizard oraz Kimogila. Ciekawostka: wszystkie trzy swoje nazwy czerpią od występujących w tejże grze stworów; kimogile o ile pamięć mi służy wystąpiły również w książce opartej na SWG. Nieco zamieszania wprowadza fakt, że autorzy Galaxies przygotowali dla graczy po kilka wariantów każdego myśliwca, a twórcy sourcebooka do SW RPG chyba nie do końca wiedzieli, jak sobie z tym poradzić, ale jakoś tam udało mi się ten problem rozwiązać. Czasem trzeba było rozwiązać konflikt między tekstem a danymi technicznymi z sourcebooka, bo były wzajemnie sprzeczne – wtedy korzystałem z danych z SWG, rysunków z obu źródeł oraz… ze zdrowego rozsądku.

Spora część cyklu mandaloriańskiego jest jeszcze przed nami, ale zanim to nastąpi, przypomnę jeszcze o kilku innych jednostkach tej proweniencji już na SV opisanych: Bazyliszku, Lictorze (od czasów Dark Empire wytrwale broni się przed zmianami w kanonie), StarViperze i Pursuerze. Edit: oraz Davaabie.

A tymczasem już za niecałe dwa tygodnie kolejna rocznica…

Reklamy

Komentarze 4 to “Pełzający najazd Mandalorian”

  1. Nasza frakcja nie jest „nowa”, istniejemy już 2,5 roku :D

    • A to przepraszam, zmieniam co potrzeba i bardzo proszę nie strzelać już do naszych przedstawicieli handlowych, dziękuję bardzo. :)

  2. […] na Sluis Van – podsumowanie No i zamykamy cykl… Od czasu napisania notki wprowadzającej kolekcja mandaloriańska na Sluis Van wzbogaciła się o kilka jeszcze statków kosmicznych […]

  3. […] Rok 2010 zaczął się dość intensywnie – Tygodniem Separatystów, w ramach którego przez osiem dni pojawiło się osiem opisów jednostek tej powszechnie znanej i lubianej frakcji, która chyba jako jedyna nie doczekała się grona fanatyków w fandomie (no, może wspólnie z Yevethami). Potem były bardziej regularne opisy, a w międzyczasie dzieliłem się z Wami między innymi wrażeniami z lektury Gwiazdy Śmierci (książka wkrótce również w języku polskim), czy też odsłaniałem kulisy tworzenia opisów statków kosmicznych oraz problemów z tłumaczeniem ich nazw. Wśród nowych opisów na Sluis pojawiły się egzotyczne statki z sektora Kathol i trochę liniowców i innych statków cywilnych, a na przełomie kwietnia i maja wystartował Cykl Mandaloriański. […]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: