Dla łowców nagród (i głów)

Logo CEC - Układ KoreliańskiKorelia kojarzy się przede wszystkim z przemytnikami, jednak niektóre z produktów CEC znane są z wykorzystania przez przedstawicieli nieco innego zawodu… Dziś, w pewnym sensie z inspiracji tygodniem łowcy na Mgławicy Mocy, na Sluis Van pojawiły się opisy dwóch koreliańskich statków używanych przez łowców: YV-666 Hound’s Tooth Bosska oraz JM-5K Punishing One Dengara.

JM-5K czyli JumpMaster 5000 dorobił się także własnego opisu w wersji podstawowej.

8 uwag do wpisu “Dla łowców nagród (i głów)

 1. Kyle

  Widzę, że tłumaczenia długości Kła są już gdzie indziej, ale to miejsce bezapelacyjnie najbardziej pasuje. :P Tak mała długość wręcz szokuje. Pamiętam kadry z komiksowego SotE, gdzie ten statek jest kolosem w porównaniu ze Slavem. Muszę zajrzeć do komiksu, bo coś mi świta, że ten Firespray nawet został wciągnięty do hangaru brzusznego, ale to może być moja wyobraźnia. :P

  1. Zajrzyj i podrzuć skan jakby co, może zrewidujemy :) Chociaż wiarygodność komiksów, hm… Pamiętasz pilotów TIE pozbawionych hełmów „dla lepszej ekspresji”? ;) Choć tam przynajmniej przypis dali…

   1. Kyle

    Okazało się to tylko moją wyobraźnią. W komiksie tym dół partii dziobowej jest rozcięty 4-5 m szczeliną, w której dokuje malutki prom. To nim Boba został przewieziony z pokładu Slave’a. Oczywiście nijak się to ma do znanych wymiarów. Najlepiej zignorować takie źródło.    Co do Biggsa i jego kombinezonu, to mogli dać same twarze na neutralnym tle w kadrach wyrażających emocje. Efekt ten sam i zero kontrowersji.

 2. Tarzan1009 pisze:
  Czemu w YV-666 jest napisane że miał 41m skoro w większości źródeł (przynajmniej tych internetowych) pisze że mierzył 62m?

  1. Zapewne podają to za Wookieepedią, która podaje wartość z SW Fact Files. Tymczasem wartości z oficjalnych źródeł do wyboru są trzy:

   • 23 metry – według New Essential Guide to Vehicles and Vessels
   • 62 metry – wg Fact Files
   • 41 metrów – według artykułu o transportowcach łowców nagród SW Gamerze 7

   Ja wybrałem to ostatnie źródło, ponieważ publikuje też plany Hound’s Tooth i w ogóle moim zdaniem robi najlepsze wrażenie.

   Jeśli spojrzeć na plany oraz schemat ze starego Esenszala, to Nashtah Pup, który (za Unknown Regions) jest okrojonym HeadHunterem, zajmuje około 1/4 całkowitej długości statku, więc 23m odpadają w przedbiegach, a 41 pasuje lepiej niż 62.

 3. Tarzan1009

  Mam dwa pytania:
  a) czy w opisie „Hound’s Tooth” cena oznacza szacunkowy koszt takiej zmodyfikowanej jednostki, czy też użuwanego modelu seryjnego? (tyczy się to także innych tego typu statków)
  b) czy komiks podany przez Kyle’a jest kanoniczny?

  1. a) -> Cena dotyczy szacunkowej wartości samego Hound’s Tooth. Ceny modeli standardowych (jeśli są znane) można znaleźć przy ich opisach. Standardowego YV-666 o ile wiem nikt jeszcze nie wycenił.

   b) -> Samo SotE jest kanoniczne, ale te konkretne obrazki dość mocno kolidują z tym, co podaje na temat Zęba szereg innych źródeł (przewodniki, sourcebooki, pewnie też opowiadanie w antologii, choć za to głowy nie dam, bo leży w tej chwili w kartonowym pudle pod 8-ma innymi pudłami książek), więc ja bym tego zbyt poważnie nie traktował – na zasadzie podobnej do przywołanych tu już twarzy pilotów TIE.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s