Dokładam i przebijam, stawiając dowolny statek z mojego komisu…

Tak jest, dzisiejsza aktualizacja na Sluis odbywa się pod znakiem Sokoła Millennium, który właśnie pokonał zeszłotygodniowego lidera, regularnego YT-1300, i to z całkiem sporą przewagą. A wszystko przez książkę, w której dostał tytułową rolę. Tak więc oto u nas, po raz pierwszy w Polsce i po polsku, pełna historia Millennium Falcona. Oczywiście pełna spoilerów, ale czy ktoś się jeszcze dziś przejmuje takimi rzeczami?

Ale to nie wszystko, doszły jeszcze dwa porządne okręty, początek serii, która powinna się spodobać miłośnikom sprzętu militarnego:

Fregata Corona – następca Nebulona, zrobiony w KDY dla Nowej Republiki. Niezłą pozycję musiała mieć ta firma, żeby tak jawnie grać na dwa fronty…

Krążownik Belarus – to produkt Loronara, będący w zasadzie okrojoną wersją imperialnego krążownika uderzeniowego. Owszem, nie wygląda – to dzięki nieszczęsnym obrazkom Storna Cooka do Cracken’s Threat Dossier, które jako pierwsze i często jedyne ilustrowały statki kosmiczne z trylogii Czarnej Floty. No ale może i faktycznie normalny STRKC po obcięciu wszystkich elementów niezbędnych do sprawnego funkcjonowania z wymiennymi modułami mógłby tak wyglądać…

No i doszedł nowy obrazek dla jachtu Baudo w miejsce tego starego skanu z Tranp Freighters, bo dawno już mu się to należało.

To chyba tyle na dziś, zapraszam do lektury :)

4 uwagi do wpisu “Dokładam i przebijam, stawiając dowolny statek z mojego komisu…

 1. ven

  No no no, opis „Sokoła” naprawdę robi wrażenie!
  Ale, ale… w tabelce podsumowującej chyba się zagnieździł błąd – w opisie wspomniane jest, że „Sokół” dysponuje prędkością podświetlną 11 (czyli tyle ile TIE Interceptor)… a tabelka upiera się przy 8.
  A propos samej książki – Luceno nie mógł się chyba powstrzymać, żeby nie stworzyć temu biednemu frachtowcowi tak bogatej w kraksy i naprawy historii :D

 2. Kyle

  Doczekałem się New Class. :D Dziękuję ponownie.

  Co do niezgodności w tabelce Sokoła, to ona chyba dotyczy stanu z filmów. Wtedy wszystko by się zgadzało… Po książkę niewątpliwie sięgnę, jeśli Amber ją wyda. Większość brzmi dość logicznie …czy jednak dobrze zrozumiałem, że frachtowiec był kluczem do czyjegoś skarbca?

 3. Tak, dane Sokoła w tabelce pochodzą z okresu filmowego, bo jakiś moment trzeba było wybrać :) Może faktycznie dodam jakąś notkę wyjaśniającą.

  Luceno trochę się zresztą w historii Falcona pomylił, a konkretnie pomylił YT-1300p i YT-1300f, przez co nie do końca dobrze opisany jest ten remont po kraksie w 19 BBY – nie te części powinny pochodzić z nie tego statku. Ale da się to jakoś tam wytłumaczyć licznymi przebudowami…

  Zresztą wykryłem podczas lektury jeszcze dwa inne, pomniejsze błędy związane z datowaniem. Postaram(y) się, żeby info o nich dotarło do polskiego tłumacza/korekty.

  W sumie książka nie jest jakaś zachwycająca, ale ma niezłe momenty, no i jest o statku kosmicznym i jego przygodach – a to zalety.

  A co do klucza, to tak właśnie było. Szczegółów nie będę zdradzał, chyba, że na wyraźną prośbę na piśmie ;)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s