Jeden tender, trzy ilustracje

Na Sluis nowy opis: Hajen – zaopatrzeniowiec floty. Opisany tylko u Crackena, z grafiką tradycyjnie namieszaną – ale ileż można o tym pisać… Dlatego dziś tylko tradycyjne rysunki poglądowe Hajena oraz Sacheena:Ten ostatni Sacheen oparty jest o model stworzony na potrzeby moda do Empire at War w oparciu o rysunek z Cracken’s Threat Dossier. Model był średnio wierny, ale znany części czytelników Dziennika Pokładowego Kyle przetworzył go tak, żeby lepiej odpowiadał oryginałowi – miedzy innymi likwidując silniki, które z dużym prawdopodobieństwem autor moda  skierował w stronę dziobu zamiast rufy okrętu :)

4 uwagi do wpisu “Jeden tender, trzy ilustracje

 1. Kyle

  Ano Sacheen lata rufą do przodu, mając dysze silników w nieodpowiednią (choć modelarz o tym nie wiedział) stronę… Nie zauważył analogii do imperialnego lotniskowca? Mamy jednak w uniwersum coś takiego, jak ciąg wsteczny silnika jonowego, wiec nie należy niczego wykluczać. :P Ciekaw jestem, gdzie on właściwie prawidłowy Sacheen powinien mieć te dysze. Tam gdzie na modelu, tylko w drugą stronę? Na tych trójkątnych wypustkach w połowie kadłuba? Czy może gdzieś pod rufą jak Dauntless?

 2. Biorąc pod uwagę fakt, że silników nie widać od strony, która jest pokazana na rysunku, to ona właśnie musi być przodem… Chyba, że faktycznie silnikami jest to, co wygląda jak hangar :>
  Tak już zupełnie na moje wyczucie, to silniki mogą być w „przednich” wypustkach, czyli tych obok „hangaru” – lekki kalmar ma podobnie. Choć równie dobrze mogą być w tylnych wypustkach albo w ogóle na samej rufie – mimo, że jest tam trochę mało powierzchni jak na napęd pozwalający osiągnąć prędkość 7. Ale nie takie numery już przechodziły… W sumie może i są w każdym z tych miejsc ;)
  Reasumując – trudno powiedzieć :D

 3. Solo

  myślę że jego zespół napędowy jest złorzony z wielu „małych” silników umieszczonych wszedzie gdzie się dało w dolej części kadłuba co chroniło by je przed ostrzałem przeciwnika z góry i z boków.. ja bym tak zrobił projektując okręt który ma być odporny i szybki zarazem.. [hmmm koncepcja krążownika pancernego/liniowego??( patrz HMS Hood)] i mślę że na obrazku widzimy wrota hangaru i dziób okrętu..;] takie zdanie me yest.. ;]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s