Obce krążowniki

W ramach regularnej aktualizacji na Sluis Van pojawiło się trochę egzotyki: krążownik Shree należący do zacnego gatunku Ssi-Ruuków (Pakt na Bakurze był chyba jedną z pierwszych 10 książek wydanych w Polsce) oraz Miid Ro’ik – krążownik Yuuzhan Vongów. Obu z zainteresowaniem przygląda się TIE Vanguard, który na tę okoliczność zabrał peryskop z logo.

Doszło też kilka innych uzupełnień – niektóre na tyle duże, że wymieniłem je w newsach, a inne – pomniejsze (w sumie około 15). Między innymi dokopałem się do źródeł ceny ISD – wydaje się, że… A to już sami doczytajcie ;)

4 uwagi do wpisu “Obce krążowniki

 1. Kyle

  Tarcze u Vongów? Nie powinien być raczej dovin basal o mocy xxx? Choć niby skoczek też ma dane tarcze. Jak to jest liczone? Dawka energii jaką może wchłonąć basal przed zamęczeniem się? 50 to trochę mało jak na skoczka. W końcu spokojnie mógł pochłonąć więcej, jeśli pole ostrzału było wystarczająco ograniczone. Przeciążenie nie zależało wyłącznie od mocy, ale głównie od ilości wiązek, wymagających przechwycenia. No i w każdym skoczku wartość ta z pewnością była inna, w zależności od dorodności okazu. Vongowie nie nadają się do tabelkowania. ;)

  1. W tym przypadku to trochę jak z krążownikami kalamariańskimi – dane są uśredniane i tyle. A co do mierzenia efektywności dovin basali, to już taki bardzo wysoki poziom abstrakcji, na potrzeby erpega. Lepsze chyba to, niż nic?

   1. Kyle

    Wartość jakaś musi być, tylko śmiesznie to wygląda w rubryce „tarcze”. Może kogoś w błąd wprowadzić. ;) Dlaczego Miid Ro’ik nie ma żadnych basali na składzie uzbrojenia? Babol w nejkowym sourcebooku?

    1. Kyle

     Poczytałem sobie pobieżnie co tam Wizardy nawypisywały. Moja sugestia, to usunąć tarcze i dodać do komórki uzbrojenia dovin basal o mocy równej wartości tarczy (dovin basale o łącznej mocy równej tarczy w przypadku czegoś większego) + opis wszystkich właściwości basala w dziale z uzbrojeniem. Moim zdaniem lepiej by to oddawało zasady vongowego szkutnictwa, niż sztuczna konwersja na galaktyczne standardy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s