Co wiemy o „Emperor’s Shadow”?

W komentarzach do wishlisty padło ostatnio pytanie o szczegóły dotyczące statku Emperor’s Shadow. Generalnie wiele na jego temat nie wiadomo, ale kwerenda przeprowadzona w (przepastnych oczywiście) archiwach Sluis Van pozwoliła mi odkryć co nastepuje:

Jednostka ta była osobistym jachtem Palpatine’a. Emperor’s Shadow rozmiarami odpowiadał z grubsza korwecie, załoga samego mostka liczyła przynajmniej kilka osób. Podobnie jak osobisty prom Imperatora, jacht „prawdopodobnie” wyposażony był w urządzenie maskujące.

W okresie bitwy o Endor statkiem dowodził Mroczny Jedi Jeng Droga (później mocą Abela G. Peny uczyniony imperatorską ręką, nogą czy też mózgiem na ścianie). Droga  ciężko przeżył śmierć swojego szefa – za pośrednictwem Mocy odczuł ją i wpadł w szał czy też amok, zabijając członków obsady mostka i doprowadzając do rozbicia się Cienia Imperatora na planecie Kaal, w jednym z jej oceanów. W jakiś sposób Droga przeżył, ale statek został skasowany.

Wieść o zaginięciu jachtu dotarła do Talona Karrde, dla którego potencjalny generator niewidzialności był łakomym kąskiem. Po przeszukaniu kilku planet Karrde z Tapperem trafili na Kaal i znaleźli jednostkę, którą podejrzewali o bycie jachtem Palpatine’a. Nie wiadomo, czy i co tam znaleźli, ale ponieważ w międzyczasie sytuacja na planecie trochę się skomplikowała i nie było szans na potajemne wyciągnięcie statku, to ostatecznie wysadzili go w powietrze.

To wszystko wiadomo z opowiadania/przygody napisanej do SWAJ przy współudziale Zahna. Dodatkowo jest tam pomysł na drugą przygodę, w której bohaterowie otrzymują misję odnalezienia Drogi i na jednej z wysp w pobliżu miejsca kraksy znajdują szczątki jego stroju, miecz świetlny itp. Miało to oznaczać, że DJ zginął, ale w świetle późniejszych „odkryć” i zrobienia z niego postaci z Dark Empire chyba trzeba to interpretować tak, że poszedł sobie popływać nago…

W późniejszym czasie (SWAJ 14) niejaka Corellia Antilles (starwarsowa żeńska wersja Indiany Jonesa) stwierdziła, że nie do końca wiadomo, czy faktycznie Karrde znalazł ten statek, o który chodziło, więc może jeszcze warto go dalej szukać.

Tyle wygrzebałem, nie zaglądając do „The Complete Star Wars Encyclopedia”, której nie mam. Wątpię, żeby było tam coś więcej, ale jeśli ktoś ją ma i sprawdzi (może pod Jeng Droga albo Kaal?), to może da znać?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s