Krajobraz po Prima Aprilis

Uważam, że starwarsowym Prima Aprilisem wszech czasów był Before the Helmet 76, czyli Mroczne Zęby Dartha Vadera z 2005 roku (ICO). Spośród innych w pamięć zapadło mi również przyjęcie George’a Lucasa do Legionu KEK oraz doroczne (do czasu) wyprawy ICO Squadu na ranczo Skywalker. Nie da się też chyba zapomnieć o tym, jak firma Lucasfilm Licensing przez pomyłkę pozwała samą siebie za publikowanie w internecie treści chronionych prawem autorskim, o fuzji ICO oraz Bastionu czy też o Naszym Bastionie. Zdarzyło się też, że Wookieepedia opisała Ziemię, Staszek Mąderek donosił o szykowaniu w Polsce gruntu pod kręcenie Star Wars, a Revenge of the Sith w polskim tłumaczeniu miała stać się Rewanżem Sithów.

Były też newsy, które, pozornie primaaprilisowe, okazywały się prawdą – tu palmę pierwszeństwa dzierżą chyba rekolekcje z Gwiezdnymi wojnami. Poza tym niedowierzanie towarzyszyło jeszcze dwóm innym znaczącym wydarzeniom: ogłoszeniu pierwszej w Polsce wizyty najprawdziwszych aktorów z filmu na fanowskim konwencie oraz oczywiście najsłynniejszemu polskiemu fanfilmowi.

No dobrze, a co w tym roku?

Prima Aprilisem było oczywiście wprowadzenie na Sluis Van łodzi podwodnych – chociaż to faktycznie Pani Admirałowa własnoręcznie przygotowała opis gungańskiego Bongo, który wrzuciliśmy do dziennika pokładowego, aby ocalić go dla potomności. Wbrew niektórym podejrzeniom, prawdziwe są natomiast zarówno informacje o folklorze pilotów myśliwców TIE (wymontowywanie włazu itp.), jak i cena ISD (w końcu, po tylu latach).

A co na świecie? Miałem nadzieję na zrobienie przeglądu mistrzowskich zagrywek z okazji 1 kwietnia, a tymczasem wyszło dość ubogo. Z ciekawszych propozycji:

 • Zgodnie z najnowszymi trendami kinowymi, Wookieepedia przygotowała wersję 3D.

 • Na identyczny pomysł wpadła ekipa Bastionu, ale tu wykonano go z nieco mniejszym rozmachem i teksty pozostały płaskie ;)

A czy Ty wypatrzyłeś(-aś) coś ciekawego?

6 uwag do wpisu “Krajobraz po Prima Aprilis

  1. Wszystko przebiega zgodnie z planem :)
   Postanowiłem zostawić go jeszcze trochę, aż
   1. się nim nacieszę
   2. ktoś publicznie wyrazi nim zachwyt lub chociaż doceni
   :)

 1. Solo

  Apeluję o pozostawienie peryskopu… ewentualnie przerobienie go na oko dianogi…(chodzi o stworka co był w zgniataczu śmieci na GŚ)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s