Krajobraz po Prima Aprilis

Uważam, że starwarsowym Prima Aprilisem wszech czasów był Before the Helmet 76, czyli Mroczne Zęby Dartha Vadera z 2005 roku (ICO). Spośród innych w pamięć zapadło mi również przyjęcie George’a Lucasa do Legionu KEK oraz doroczne (do czasu) wyprawy ICO Squadu na ranczo Skywalker. Nie da się też chyba zapomnieć o tym, jak firma Lucasfilm Licensing przez pomyłkę pozwała samą siebie za publikowanie w internecie treści chronionych prawem autorskim, o fuzji ICO oraz Bastionu czy też o Naszym Bastionie. Zdarzyło się też, że Wookieepedia opisała Ziemię, Staszek Mąderek donosił o szykowaniu w Polsce gruntu pod kręcenie Star Wars, a Revenge of the Sith w polskim tłumaczeniu miała stać się Rewanżem Sithów.

Były też newsy, które, pozornie primaaprilisowe, okazywały się prawdą – tu palmę pierwszeństwa dzierżą chyba rekolekcje z Gwiezdnymi wojnami. Poza tym niedowierzanie towarzyszyło jeszcze dwóm innym znaczącym wydarzeniom: ogłoszeniu pierwszej w Polsce wizyty najprawdziwszych aktorów z filmu na fanowskim konwencie oraz oczywiście najsłynniejszemu polskiemu fanfilmowi.

No dobrze, a co w tym roku?

Prima Aprilisem było oczywiście wprowadzenie na Sluis Van łodzi podwodnych – chociaż to faktycznie Pani Admirałowa własnoręcznie przygotowała opis gungańskiego Bongo. Opis ten zresztą niebawem wrzucimy do dziennika pokładowego, aby ocalić go dla potomności. Wbrew niektórym podejrzeniom, prawdziwe są natomiast zarówno informacje o folklorze pilotów myśliwców TIE (wymontowywanie włazu itp.), jak i cena ISD (w końcu, po tylu latach).

A co na świecie? Miałem nadzieję na zrobienie przeglądu mistrzowskich zagrywek z okazji 1 kwietnia, a tymczasem wyszło dość ubogo. Z ciekawszych propozycji:

 • Zgodnie z najnowszymi trendami kinowymi, Wookieepedia przygotowała wersję 3D.

 • Na identyczny pomysł wpadła ekipa Bastionu, ale tu wykonano go z nieco mniejszym rozmachem i teksty pozostały płaskie ;)

A czy Ty wypatrzyłeś(-aś) coś ciekawego?

Reklamy

6 uwag do wpisu “Krajobraz po Prima Aprilis

  1. Wszystko przebiega zgodnie z planem :)
   Postanowiłem zostawić go jeszcze trochę, aż
   1. się nim nacieszę
   2. ktoś publicznie wyrazi nim zachwyt lub chociaż doceni
   :)

 1. Solo

  Apeluję o pozostawienie peryskopu… ewentualnie przerobienie go na oko dianogi…(chodzi o stworka co był w zgniataczu śmieci na GŚ)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s